Na co zwrócić uwagę przy zakupie akcesoriów jeździeckichKiedy dopiero zaczynasz jazdę konną, może być trudno dokładnie określić, czego potrzebujesz. Dostępnych jest tak wiele różnych akcesoriów, że łatwo przesadzić i wydać dużo pieniędzy na rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebujesz. Istnieją jednak pewne elementy wyposażenia, bez których nie będziesz mógł się obejść. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z jeździectwem, kupując akcesoria, należy pamiętać o kilku rzeczach. Niezależnie od tego, czy kupujesz siodło, czy specjalne ubrania jeździeckie, przed podjęciem ostatecznej decyzji, czy przedmiot jest dla Ciebie, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Jaki rodzaj jazdy będziesz uprawiał?

Rodzaj jazdy robisz będzie dyktować, jaki rodzaj sprzętu trzeba. Jeśli planujesz zrobić Western styl jazdy, trzeba będzie inny rodzaj siodła niż jeśli robisz angielski styl jazdy. Western siodła są bardziej płaskie i szersze, podczas gdy angielskie siodła są bardziej zaokrąglone i eleganckie. Może być również konieczne, aby upewnić się, że masz odpowiedni rodzaj kasku dla swojego stylu jazdy. Jeśli jeździsz po angielsku, będziesz potrzebował certyfikowanego kasku ASTM/SEI, ale jeśli jeździsz po zachodzie, możesz jeździć z każdym certyfikowanym kaskiem, nie tylko ASTM/SEI. Jeśli planujesz uprawiać oba rodzaje jazdy, będziesz chciał kupić kask, który jest wykonany dla obu stylów. Jeśli dopiero zaczynasz, możesz chcieć zacząć od tylko angielskiej jazdy na początek, ponieważ jest to łatwiejsze do nauczenia.

Jak dużo jesteś skłonny wydać?

Ile jesteś skłonny wydać będzie określić, jaki rodzaj sprzętu kupić. Jeśli jesteś na napięty budżet, trzeba będzie znaleźć najlepsze kawałki można dostać za najmniej pieniędzy. Z drugiej strony, jeśli jesteś skłonny wydać trochę więcej, można uzyskać lepszą jakość sprzętu, który będzie trwał dłużej. Wiele osób kupuje używany sprzęt i dostać go odnowione lub odnowione. Podczas gdy używane jest zwykle tańsze, odnowione i odnowione urządzenia są często w średniej cenie. To zależy od Ciebie, ile chcesz wydać, ale jest to również dobry pomysł, aby przeczytać recenzje, aby zobaczyć, czy przedmiot, który kupujesz jest wart swojej ceny.

Jaki jest twój budżet?

Twój budżet określi rodzaj sprzętu, który otrzymasz. Jeśli masz bardzo napięty budżet, będziesz musiał uzyskać najlepsze kawałki, które możesz uzyskać za najmniejszą kwotę pieniędzy. Z drugiej strony, jeśli masz trochę więcej do wydania, można uzyskać lepszą jakość sprzętu, który będzie trwał dłużej.

Wiele osób kupuje używany sprzęt i dostać go odnowione lub odnowione. Podczas gdy używane jest zwykle mniej kosztowne, odnowione i odnowione urządzenia są często w średniej cenie. To zależy od Ciebie, ile chcesz wydać, ale jest to również dobry pomysł, aby przeczytać recenzje, aby zobaczyć, czy przedmiot, który kupujesz jest wart swojej ceny.

Na początku, kiedy nie wiesz, co ci się spodoba, prawdopodobnie powinieneś kupić używany lub odnowiony sprzęt. Jeśli jednak wiesz, że będziesz się go trzymać, powinieneś śmiało kupować nowy sprzęt. Zakup nowego pozwala na uzyskanie dokładnie tego, co chcesz. Jeśli kupisz używany, nie masz kontroli nad tym, w jakim stanie będzie. To może nie być wygodne, a to może nie pasować do Ciebie prawidłowo. Jednakże, kupno nowego przychodzi z własnym zestawem wyzwań. Jeśli kupisz w sklepie, który sprzedaje nowy sprzęt, prawdopodobnie zapłacisz więcej niż gdybyś kupił używany. Możesz spróbować kupić przez internet, ale to jeszcze bardziej ryzykowna propozycja, ponieważ nie wiesz, czy sprzęt będzie pasował na Ciebie prawidłowo. Kupowanie siodła online jest szczególnie ryzykowne, ponieważ nie masz sposobu, aby dowiedzieć się, czy będzie pasować do twojego konia poprawnie.

Które siodło jest dla ciebie odpowiednie?

Na początek będziesz potrzebował siodła. Możesz kupić siodło online, lub kupić siodło ze sklepu. Kupno używanego siodła może być dobrym pomysłem, jeśli nie masz dużo pieniędzy do wydania, ale powinieneś upewnić się, że jest ono w dobrym stanie. Możesz wziąć siodło do sklepu, aby mieć je sprawdzone i upewnić się, że jest bezpieczne do jazdy w. Możesz również zatrudnić kogoś, kto pomoże Ci dopasować go prawidłowo. Przy zakupie siodła, musisz upewnić się, że jest to właściwy kształt dla twojego konia. Istnieją trzy główne kształty siodeł: zaokrąglone, kwadratowe i kombinowane. Zaokrąglone jest dobre dla koni arabskich, kwadratowe jest dobre dla koni rasy Thoroughbreds, a kombinacja jest dobra dla wszystkich innych.

Jakie reiny są dla ciebie odpowiednie?

Jeśli kupujesz nową parę reniferów, musisz się upewnić, że uchwyt jest wystarczająco szeroki dla twoich dłoni. W przeciwnym razie możesz mieć problem z utrzymaniem kontroli nad koniem. Gumowe lub syntetyczne uchwyty są łatwiejsze do utrzymania niż te skórzane, które mogą stać się naprawdę śliskie, gdy są mokre. Ponadto, jeśli wyschną, mogą stać się naprawdę ciasne i trudne do utrzymania. Musisz również upewnić się, że długość jest dla Ciebie odpowiednia. Możesz chcieć je skrócić lub wydłużyć, jeśli nie pasują lub możesz kupić przedłużacze, które pozwolą Ci zmienić długość bez konieczności uzyskania nowych reins. Możesz również kupić zestaw combo, który ma zarówno reins i bit.

Który kask jest dla ciebie odpowiedni?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić przy zakupie kasku jest upewnienie się, że jest on certyfikowany. Kupuj tylko kask, który został certyfikowany przez renomowane źródło. Po ustaleniu tej części, musisz zdecydować, jaki typ kasku zamierzasz kupić. Kaski odkryte są dobre dla osób, które dużo się pocą, ale nie są dobre na deszczowe dni. Kaski z pełną twarzą są zaprojektowane dla bezpieczeństwa, ale wiele osób uważa je za niewygodne, więc ich nie nosi. Kaski otwarte oferują mniejszą ochronę niż kaski z pełną twarzą, ale są często bardziej wygodne. Kaski zamknięte znajdują się gdzieś pomiędzy kaskami otwartymi a pełnymi. Zapewniają większą ochronę niż kaski otwarte, ale mniejszą niż kaski z pełną twarzą.

Inne niezbędne rzeczy: Buty i spodnie

Będziesz potrzebował także pary butów jeździeckich i pary jodhpurów. Buty jeździeckie mają za zadanie chronić Twoje stopy przed gruzem i kamieniami kopanymi przez konia. Jodhpurs są luźne spodnie przeznaczone do jazdy. Oferują one więcej ochrony niż szorty, ale mniej niż spodnie jeździeckie. Spodnie jeździeckie są zaprojektowane z dodatkową wyściółką dla dodatkowej ochrony dla twoich nóg. Są one bardziej jak spodnie garnitur i są przeznaczone do ochrony przed zimnem i wilgocią warunków pogodowych jazdy.

# Inne akcesoria: Sprzęt stajenny i podróżny

Wreszcie, możesz również chcieć kupić trochę sprzętu podróżnego i stabilnego. W skład wyposażenia stajni wchodzą wiadra na paszę, torby na paszę, szczotki i inne przedmioty, które pozwolą Ci utrzymać porządek i ład w Twoim pokoju. Możesz również kupić gumowe maty do umieszczenia na podłodze, aby pomóc utrzymać czystość i suchość sprzętu. Możesz również kupić organizer na uzdy, aby utrzymać je w czystości i porządku. W skład wyposażenia podróżnego wchodzą takie rzeczy jak podkładka pod siodło, torba na paszę i podróżne wiadro na wodę.

Ważne jest, aby wyczyścić siodło przed jazdą z nim. Możesz to zrobić myjąc je wężem lub oddając do czyszczenia. Kiedy dopiero zaczynasz z jazdy konnej, może być trudno wiedzieć, co dokładnie trzeba. Istnieje tak wiele różnych akcesoriów dostępnych, że łatwo jest przejść za burtę i skończyć wydając dużo pieniędzy na rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebujesz. Jednakże, istnieją pewne elementy wyposażenia, że nie będzie w stanie zrobić bez. Jeśli jesteś nowy w świecie jazdy konnej, istnieje kilka rzeczy, aby pamiętać przy zakupie akcesoriów. Czy kupujesz siodło lub niektóre specjalne ubrania do jazdy, są pewne rzeczy, aby zwrócić uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji, czy element jest dla Ciebie.