Bryczesy damskie: Podstawy, które powinnaś znaćJeśli chodzi o odzież jeździecką, pierwsze rzeczy, które przychodzą na myśl to prawdopodobnie kurtki jeździeckie, wysokie buty i kozackie bryczesy. Podczas gdy te elementy są wszystkie zszywki w każdej szafie jeźdźca, istnieje rzeczywiście cały świat różnych opcji dla kobiet, które lubią jeździć. Bryczesy damskie są doskonałym sposobem, aby rozpocząć integrację więcej odzieży specyficznej dla jazdy konnej do codziennej garderoby. Nie tylko wyglądają dobrze, ale czują się komfortowo i pomagają zachować koncentrację nawet po godzinach spędzonych w siodle. Kluczem jest wiedza, jaki rodzaj bryczesów chcesz i gdzie je kupić. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o bryczesach dla kobiet.

Co to są bryczesy jeździeckie?

Bryczesy jeździeckie, znane również jako po prostu bryczesy, to rodzaj spodni jeździeckich. Są one zazwyczaj wykonane z miękkiej, oddychającej tkaniny, takiej jak bawełna lub mieszanki bawełny z poliamidami i są zaprojektowane tak, aby były wygodne do jazdy przez cały dzień. Bryczesy są podstawowym elementem w garderobie każdego jeźdźca, ponieważ są świetne do noszenia przez cały rok. W rzeczywistości, są one w zasadzie najważniejszym elementem, aby mieć w szafie jazdy. Można je nosić z lub bez wysokich butów lub nawet buty jeździeckie. Są one w różnych stylach i wzorach, a można je nosić nie tylko podczas jazdy, ale także, gdy jesteś po prostu towarzysząc konia do stajni lub wykonywania prac w stodole. Są one dostępne w różnych tkaninach, rozmiarach i różnych długościach: bryczesy do kolan, które są najbardziej powszechne dla codziennej jazdy, lub pełnej długości bryczesy, które są świetne dla chłodniejszej pogody lub do pokazania.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie bryczesów damskich

- Tkanina i dopasowanie - Tkanina i dopasowanie twoich bryczesów powinny być wygodne i pochlebne. Bryczesy jeździeckie są zazwyczaj wykonane z syntetycznych tkanin, takich jak poliester lub mieszanki bawełny z poliestrem. Spodnie bawełniane mają tendencję do rozciągania się z czasem i mogą się kurczyć w praniu. Tkaniny syntetyczne są mniej podatne na utratę kształtu lub rozciąganie się w czasie. Podczas gdy tkaniny syntetyczne są znacznie bardziej przystępne, mogą być nieco swędzące na początku i mogą nie być tak oddychające jak bawełna. Podczas procesu zakupu bryczesów ważne jest, aby wypróbować kilka różnych dopasowań i stylów, aby znaleźć te, które pasują do Ciebie najlepiej. Talia bryczesów powinna naturalnie opadać na linię talii i nie być zbyt wysoka lub zbyt niska. Obszar krocza nie powinien wbijać się w Twoją talię. Kolana powinny kończyć się na wysokości podkolanówki. Długość bryczesów powinna naturalnie opadać na dół nogi.

- Długość - Bryczesy damskie występują w dwóch różnych długościach nogawek: do kolan i na całej długości. Bryczesy do kolan są najczęściej używane do codziennej jazdy. Bryczesy o pełnej długości są świetne na chłodniejsze dni lub do pokazów.

- Damskie czapsy: Krótkie jeździeckie Czapki to rodzaj spodenek jeździeckich, które są zazwyczaj używane przez jeźdźców westernowych. Są one wykonane ze skóry i są zaprojektowane tak, aby chronić nogi, jednocześnie umożliwiając swobodę ruchów podczas jazdy. Chaps są zwykle noszone jako alternatywa dla wysokich butów podczas cieplejszych miesięcy. Są one zazwyczaj krótkie powyżej kolana i są w różnych stylach, tkaninach i kolorach. Chaps są popularne wśród koniarzy, ponieważ są łatwe do założenia i zdjąć, i są doskonałym sposobem, aby dodać styl do swojego stroju bez konieczności martwić się o wysokie buty. Dodatkowo, wyglądają naprawdę fajnie! Czapki są jedynym rodzajem breech, które mogą być noszone z Western riding boots, ale mogą być również sparowane z wysokimi butami.

Buty jeździeckie dla kobiet

The Hunter Boot Hunter Boot to popularne buty jeździeckie dla kobiet. Tradycyjnie, buty jeździeckie były noszone do jazdy w stylu angielskim, ale dziś są częściej noszone do skoków pokazowych lub nawet jako codzienne buty. Buty jeździeckie są wykonane ze skóry i są zwykle wysokie do kolan lub kostek, w zależności od stylu. Zapewniają one wsparcie kostki, są dostępne w różnych wysokościach i mają różne rodzaje zamknięcia, takie jak sznurówki lub zamki błyskawiczne. Buty jeździeckie są świetne do zapewnienia wsparcia kostki, gdy jesteś w siodle, ale są również wystarczająco stylowe, aby nosić je poza siodłem. Buty Hunter to szczególnie popularny styl, ponieważ mają wiele różnych opcji kolorystycznych i są niezwykle uniwersalne, co czyni je świetną opcją dla koniarzy, którzy chcą butów, które mogą być noszone przez wszystkie pory roku.

Damskie bryczesy są dostępne w wielu różnych tkaninach, stylach i kolorach. Są one wykonane tak, aby były wygodne i stylowe, i zwykle są dostępne w długości do kolan i pełnej długości. Bryczesy mogą być noszone z wysokimi butami lub butami jeździeckimi, lub mogą być noszone z czapkami jako Western riding short. Buty jeździeckie są świetną opcją do noszenia podczas jazdy lub nawet gdy jesteś poza siodłem. Są one dostępne w wielu różnych stylach i kolorach i są dostępne w wysokości kostki lub kolana. Bryczesy są doskonałym dodatkiem do garderoby dla każdej kobiety, która lubi jeździć, czy to angielska jazda lub zachodnia jazda. Są one dostępne w wielu różnych tkanin, stylów i kolorów, i mogą być noszone z butów do jazdy na bardziej tradycyjny wygląd jazdy lub z czapkami na bardziej Western wygląd jazdy.