Najlepsze bryczesy damskie na każdą okazjęNie ma nic lepszego niż ten moment, kiedy znajdziesz idealny element garderoby, który pasuje do Twojego stylu i osobowości. Czy to kurtka dżinsowa, para dżinsów, czy nawet bryczesy, znalezienie odpowiedniego artykułu odzieżowego może sprawić, że poczujesz się jak u siebie. Polowanie na idealną parę damskich bryczesów nie jest inne! Dlatego zebraliśmy ten ostateczny przewodnik po wszystkim, co musisz wiedzieć przy zakupie i utrzymaniu swojego własnego zestawu damskich spodni jeździeckich.

Na co zwrócić uwagę w bryczesach damskich

Niezależnie od tego, jaki rodzaj jazdy robisz lub gdzie będziesz jeździć, istnieje kilka rzeczy, które należy pamiętać, gdy polujesz na idealną parę bryczesów do jazdy.

 • Fit: Dopasowanie swoich bryczesów jeździeckich jest jedną z najważniejszych rzeczy do rozważenia. Podczas jazdy, chcesz, aby Twoje bryczesy były wystarczająco przytulne, że nie złapać w siodle lub podczas jazdy, ale wystarczająco luźne, aby pozwolić Ci swobodnie poruszać. Większość bryczesów dla kobiet jest zaprojektowana tak, aby były o jeden rozmiar mniejsze niż Twój normalny rozmiar. Jedynym sposobem, aby się upewnić jest przymierzenie ich w sklepie przed zakupem online!
 • Cena: Cena pary bryczesów do jazdy będzie się drastycznie różnić w zależności od tego, jaki rodzaj materiału są wykonane i jaki poziom jakości są do. Spodziewaj się zapłacić gdziekolwiek od 50-300 dolarów za wielką parę.
 • Funkcja: Bryczesy jeździeckie służą kilku różnym celom. Są one kawałkiem odzieży ochronnej, które można wykorzystać do osłony przed żywiołami, owadami, a nawet okazjonalnym ukąszeniem węża! Są one również tam, aby zapewnić Ci odpowiednią ilość ciepła i oddychalności dla warunków, w których jeździsz.

Jak wybrać odpowiednie dopasowanie

Dopasowanie pary bryczesów jest tak istotne, że może być nawet ważniejsze niż rodzaj tkaniny lub kolor! Przed zakupem pary bryczesów jazdy, spróbuj na tyle, jak można w swoim rozmiarze, aby dowiedzieć się, jaki rodzaj dopasowania lubisz. Chcesz się upewnić, że pasują przytulnie, ale wygodnie i są wystarczająco długie, że nie dostać się złapany w strzemieniu.

 • Talia: Pierwszą rzeczą, którą chcesz się upewnić, jest to, że linia talii siedzi we właściwym miejscu. Chcesz, aby górna część pasa znajdowała się tuż nad kośćmi biodrowymi, a nie na nich, aby zapewnić, że bryczesy pozostaną na swoim miejscu podczas jazdy.
 • Siedzisko: Podczas gdy sprawdzasz pas, upewnij się, że siedzisko bryczesów nie jest tak niskie, że powoduje, że masz klin podczas jazdy w siodle! Podczas gdy wszystkie damskie bryczesy do jazdy będzie niższa niż zwykła para dżinsów, siedzenie powinno spaść gdzieś między kolanem a połową łydki.

Ważne cechy, których należy szukać w damskich spodniach do jazdy konnej

 • Gusseted crotch: Gusseted crotch panele w swoich bryczesach pozwalają na zwiększenie swobody ruchu. Jest to szczególnie ważne, jeśli jesteś w sporcie, takim jak jazda po szlaku lub eventing, gdzie jesteś w ruchu i pochylanie się dużo!
 • Zamek błyskawiczny i kieszenie: Większość bryczesów pochodzi z zamkiem błyskawicznym na dole nogi, który pozwala na rozpięcie ich i zwinięcie, kiedy chcesz. Jest to pomocne, gdy montujesz konia i dla uzyskania lepszego dopasowania, gdy nosisz buty z wyższym wałem.
 • Otwory wentylacyjne: Otwory wentylacyjne to otwory w kolanach bryczesów, które pomagają zwiększyć przepływ powietrza, gdy jeździsz w ciepłej pogodzie. Jest to cecha, że znajdziesz w większości odmian spodni jeździeckich i jest szczególnie pomocne, jeśli jeździsz w gorących, wilgotnych warunkach.

Materiały, które tworzą wspaniałą parę spodni jeździeckich

Chociaż istnieje wiele różnych rodzajów materiałów używanych do tworzenia bryczesów jeździeckich, dwa, że zobaczysz najczęściej są wełna i tkaniny syntetyczne. Są to materiały, które tworzą większość damskich spodni jeździeckich na rynku.

 • Wełna: Wełna bryczesy jeździeckie są doskonałe do jazdy w każdych warunkach. Wełna jest mocna tkanina, która może być używana we wszystkich czterech porach roku i choć może być cięższy niż tkaniny syntetyczne, to jest doskonały w odprowadzaniu wilgoci od skóry. To utrzymuje cię od zbyt gorące lub zbyt zimne i sprawia, że wełna jest najlepszym wyborem dla wszystkich spodni jeździeckich sezonu.
 • Tkaniny syntetyczne: Tkaniny syntetyczne, takie jak poliester i nylon, są doskonałe do spodni jeździeckich, ponieważ są lekkie i łatwe w utrzymaniu. Ten rodzaj spodni jeździeckich jest dobrym wyborem dla cieplejszych warunków jazdy. Chociaż nie są tak oddychające jak tkaniny wełniane, tkaniny syntetyczne nie trzymają tyle wilgoci przy skórze, więc nie nagrzewają się tak bardzo jak tkaniny wełniane.

Jak dbać o bryczesy jeździeckie

Kiedy dbasz o swoje bryczesy jeździeckie, najważniejszą zasadą do zapamiętania jest to, że wełna i tkaniny syntetyczne muszą być prane ręcznie. Nie chcesz wrzucić ich do pralki lub suszarki i ryzykować ich uszkodzenia. Dla właściwej pielęgnacji, będziesz chciał wykonać następujące kroki:

 • Znajdź spokojne miejsce: Nie chcesz prać swoich bryczesów w tym samym pomieszczeniu, co reszta prania. Tkaniny wełniane mogą być bardzo głośne podczas prania, dlatego należy znaleźć ciche miejsce, w którym nie będzie dużego hałasu.
 • Znajdź duży zlew: Chcesz mieć pewność, że masz wystarczająco dużo miejsca, aby zwinąć swoje bryczesy i prawidłowo je umyć. Duży zlew kuchenny jest doskonałym miejscem do prania spodni jeździeckich.
 • Użyj zimnej wody: Podczas prania swoich bryczesów, chcesz użyć zimnej wody. Gorąca woda może skurczyć swoją wełnianą tkaninę i spowodować, że stanie się bardzo sztywny.
 • Używaj detergentu przeznaczonego do wełny: Aby utrzymać wełnę przed kurczeniem się, chcesz upewnić się, że używasz detergentu, który jest przeznaczony do tkanin wełnianych. Detergenty te można znaleźć w lokalnym sklepie z tkaninami lub w Internecie.
 • Zwiń bryczesy w ręcznik: Po dodaniu bryczesów do zlewu pełnego zimnej wody, chcesz zwinąć je w czystym ręczniku, aby upewnić się, że pozostaną zanurzone. Możesz również dodać kilka piłek tenisowych lub innych ciężarków, aby upewnić się, że pozostaną pod wodą.
 • Pozwól im wyschnąć na powietrzu: Po zwinięciu mokrych bryczesów w ręcznik, możesz pozwolić im wyschnąć na powietrzu. Nie chcesz umieszczać ich w suszarce, dopóki nie będą ładne i suche.

Najlepsze damskie bryczesy na każdą okazję

 • Angielskie bryczesy jeździeckie: Do jazdy po angielsku (ujeżdżanie, show jumping, eventing itp.) lub hacking po wsi, angielskie bryczesy jeździeckie są najbardziej odpowiednie. Są one dopasowane, z pełnym siedzeniem, które całkowicie zakrywa nogi. Jeśli jeździsz w zimnej pogodzie, możesz nosić legginsy pod bryczesami dla dodatkowego ciepła.
 • Westernowe spodnie jeździeckie: Westernowe spodnie jeździeckie to spodnie o pełnej długości z dzielonym mankietem na dole dla dodatkowego pokrycia, gdy jesteś roping. Są one nieco luźniejsze niż angielskie bryczesy jeździeckie, z nieco pełniejszym siedzeniem.
 • Wentylowane spodnie jeździeckie: Na gorące letnie dni, wentylowane spodnie jeździeckie przepuszczają powietrze, aby utrzymać chłód.

Najlepsze damskie bryczesy to te, które pasują do Ciebie jak ulał. Te, które są idealny kolor, tkanina i styl, który sprawia, że czujesz się pewnie i wygodnie. Znalezienie tej idealnej pary spodni jeździeckich może być długi proces, zwłaszcza jeśli jesteś nowy do świata mody odzieży jeździeckiej. Ale kiedy znajdziesz tę parę, będziesz wiedział, i nigdy nie będziesz chciał wrócić do innej marki lub stylu!