5 niezbędnych elementów idealnego stroju do jazdy konnejKażdy wie, jak ważny jest dobry strój do jazdy konnej. To może zwiększyć pewność siebie w siodle, pomóc czuć się bardziej bezpiecznie i łatwiej skupić się na swojej jazdy bez obawy o to, jak wyglądasz. Ale z tak wielu opcji tam, to może być trudne, aby wiedzieć, które ubrania jazdy są najlepsze dla Ciebie i Twoich potrzeb. Więc tutaj jest nasza lista istotnych wskazówek, aby umieścić razem idealny strój jazdy. Istnieje tak wiele różnych stylów jazdy, że trudno jest uogólnić, co działa najlepiej dla każdego rodzaju jeźdźca i dyscypliny. Istnieją jednak pewne uniwersalne prawdy, jeśli chodzi o wybór stroju, który jest odpowiedni dla Ciebie, niezależnie od tego, jaki rodzaj jazdy preferujesz. W tym wpisie damy Ci kilka porad ekspertów na temat tego, jak złożyć idealny strój jazdy z łatwością za każdym razem!

Upewnij się, że twój strój pasuje

Upewnij się, że twój strój pasuje prawidłowo, zwłaszcza spodnie do jazdy i kask. Powinieneś czuć się komfortowo w swoim ubraniu i unikać uczucia zbytniego ograniczenia podczas jazdy. Jazda konna to sport fizyczny i będziesz poruszać się w sposób, który nigdy nie wyobrażałeś sobie, że jest możliwy. Nie chcesz mieć zbyt wiele dodatkowego materiału w dowolnym miejscu, ponieważ może to spowodować wypadek podczas jazdy lub spowodować dyskomfort, gdy jesteś w siodle.

Kaski są doskonałym przykładem elementu, który powinien zawsze pasować przytulnie. Chcesz kask, który jest wystarczająco luźne, aby umożliwić głowę, aby poruszać się trochę, ale nie tak luźne, że ślizga się wokół. To może pogorszyć swoją wizję i spowodować upadek z konia. Spodnie jeździeckie nie powinny być ciasne lub pozostawić ślady na skórze, kiedy je zdjąć. Powinny być dobrze dopasowane i pozwalają na swobodne poruszanie się w siodle. To, czego nie chcesz, to workowate spodnie, które przeszkadzają lub są zbyt duże, aby złapać się w strzemionach.

Wybierz oddychające tkaniny

Jest to jedna z najbardziej podstawowych wskazówek dotyczących wyboru odzieży jeździeckiej. Musisz upewnić się, że cały twój strój jest wykonany z oddychających tkanin, zwłaszcza wszystko noszone przy skórze. To dlatego, że będziesz w bliskim kontakcie ze swoim koniem, który będzie generował dużo ciepła. Nie chcesz, aby Twoje ubrania do pułapek, że ciepło, które mogą spowodować przegrzanie i czuć się bardzo niekomfortowo.

Luźne koszule są świetną opcją, aby utrzymać chłód i dodać stylowy wygląd do stroju jazdy. Koszule z dłuższymi rękawami mogą być przydatne w chłodniejsze dni, ponieważ chronią ramiona przed słońcem i utrzymać ciepło. Spodnie jeździeckie są koniecznością, zwłaszcza w cieplejszych miesiącach. Powinny być wykonane z oddychającego materiału i cechować się dużą rozciągliwością, aby umożliwić ruch.

Twój strój do jazdy konnej nie musi być drogi, aby był stylowy, ale musi być wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na swoje ubrania do jazdy, ale należy wybrać elementy, które są wykonane z tkanin, które trwają i nie tracą swój kształt po kilku praniach.

To powiedziawszy, nie musisz wydawać dużo pieniędzy na każdy element swojego stroju jeździeckiego. Możesz sklep na okazje na tackę jak strzemiona, girths i bit i akcesoria uzdy, ale twój strój jazdy powinny być wysokiej jakości i dopasować swój styl jazdy.

Dodaj warstwy komfortu

Nie chcesz, aby Twój strój do jazdy konnej był zbyt gruby lub zbyt nieporęczny, ale możesz chcieć trochę ciepła i dodatkowej ochrony. Upewnij się, że nosisz wygodną warstwę odpowiednią dla klimatu, w którym mieszkasz i jeździsz. Rękawice jeździeckie są świetnym dodatkiem do Twojego stroju, który zapewnia ciepło i ochronę.

Niektóre rękawice są wykonane ze skóry, a inne z materiałów syntetycznych. Skórzane rękawice są przydatne podczas jazdy w zimnych warunkach, ale są mniej oddychające. Syntetyczne rękawice są łatwiejsze do czyszczenia i są świetne, gdy jest ciepło, a także zapewniają ochronę, gdy obsługujesz tackę. Możesz również chcieć włączyć szalik do swojego stroju, aby chronić szyję przed słońcem i utrzymać ciepło.

Chroń się przed żywiołami

Twój strój do jazdy musi chronić Cię przed wszystkimi elementami, które możesz napotkać na swojej drodze. Jeśli jeździsz na zewnątrz, musisz chronić się przed słońcem, wiatrem, deszczem, a nawet zimnem.

Jeśli chodzi o wybór sprzętu do jazdy, można kupić elementy, które mają ochronę przed promieniowaniem UV i są przeznaczone do utrzymania ciepła w chłodniejsze dni. Endura jest świetną marką, która sprawia, że ochronna odzież jeździecka zaprojektowana do osłony przed żywiołami.

Jak widać, składanie razem doskonały strój jazdy nie musi być trudne. Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek, powinieneś być w stanie znaleźć strój, który jest wygodny, stylowy i funkcjonalny.