Jak kupić najlepsze bryczesy jeździeckie dla swoich unikalnych potrzebNiezależnie od tego, czy jesteś zwykłym jeźdźcem, konkurencyjny jeździec, lub gdzieś pomiędzy, znalezienie odpowiedniej pary bryczesów jazdy może zrobić różnicę, jeśli chodzi o pobyt wygodne i skoncentrowane. Zła para bryczesów może być nieporęczne i ograniczające lub zbyt flimsy i przezroczyste. Znalezienie najlepszych bryczesy jeździeckie dla swoich potrzeb wymaga, aby wziąć pod uwagę kilka rzeczy przed dokonaniem zakupu. Twoje unikalne preferencje, jak również praktyczne względy, takie jak cena, materiał, ochrona przed promieniowaniem UV, współczynnik rozciągania i długość wszystko musi być brane pod uwagę przed zakupem odzieży jeździeckiej, że nie zawiedzie cię, gdy liczy. Oto, co należy pamiętać podczas zakupów dla bryczesów jeździeckich z tych sześciu istotnych wskazówek! Zanim jeszcze zagłębisz się w cechy różnych bryczesów, musisz znać swój własny typ ciała, aby wiedzieć, które bryczesy jeździeckie będą pasować do Ciebie najlepiej. Bądź szczery ze sobą i zrozumieć swój własny typ ciała. Czy masz długie nogi? Krótkie nogi? Szerokie biodra? Wąskie biodra? Czy masz szerokie lub wąskie ramiona? Czy masz mały czy duży tył? Znajomość odpowiedzi na te pytania pomoże Ci zawęzić opcje i znaleźć bryczesy, które najlepiej do Ciebie pasują.

Materiał ma znaczenie

Rodzaj materiału, z którego wykonane są bryczesy jeździeckie, może mieć duży wpływ na Twoje wrażenia z jazdy. Na przykład, chcesz steer clear z bryczesów, które są wykonane z bawełny. Chociaż może to być ultra miękkie i wygodne prawo z pakietu, staną się sztywne i ciężkie, gdy się mokre, co może sprawić, że jazda w nich bardzo niewygodne. Istnieje wiele materiałów, które można wybrać podczas zakupów dla bryczesów jeździeckich, ale dwa główne to bawełna i syntetyczne.

Bawełna jest naturalnym włóknem, które jest oddychające i wygodne do noszenia. Jednak może stać się ciężkie, gdy mokre i nie jest idealny do jazdy w trudnych warunkach pogodowych. Materiały syntetyczne, takie jak nylon czy poliester, są syntetyczne, a zatem wodoodporne. Są one również oddychające, lekkie i bardziej wytrzymałe niż bawełna. Mogą być droższe niż bawełna, ale często dodatkowa trwałość jest warta swojej ceny.

Ochrona przed promieniowaniem UV powinna być priorytetem

Dla wielu, którzy jeżdżą, bryczesy jeździeckie są noszone jako kawałek codziennej odzieży, a nie tylko na zawody lub jazdy szlaku. Oznacza to, że chcesz parę bryczesów jeździeckich, które zapewniają dodatkową ochronę przed promieniowaniem UV. Podczas zakupów dla bryczesów jeździeckich, upewnij się, aby szukać etykiety, która stwierdza, że bryczesy mają dodaną ochronę przed promieniowaniem UV. Kwota ochrony przed promieniowaniem UV będzie się różnić, więc należy zwrócić uwagę na ten szczegół podczas zakupów bryczesów jeździeckich. Riding bryczesy, które nie oferują ochronę przed promieniowaniem UV może spowodować, że skóra się oparzenia słoneczne łatwiej i szybciej, co może być bolesne. Dodatkowo, może to zwiększyć ryzyko rozwoju raka skóry.

Zwróć uwagę na rozciągliwość

Ilość stretch bryczesy jeździeckie mają może znacznie wpłynąć na ich poziom komfortu i wydajności. Czynnik stretch w bryczesach jeździeckich określi, jak dobrze dopasowują się do ciała i jak bardzo rozszerzają się, gdy siadasz lub schylasz się. Bryczesy jeździeckie, które posiadają wysoką ilość rozciągania są zazwyczaj bardziej wygodne i odpowiednie dla wszystkich wokół jazdy. Bryczesy jeździeckie, które mają niską ilość stretch są lepsze dla konkurencyjnej jazdy i dla jeźdźców, którzy muszą być bardzo ograniczone z ich ruchów.

Może się to wydawać oczywiste, ale długość bryczesów do jazdy konnej jest ważna i nie należy jej pomijać. Bryczesy jeździeckie, które są zbyt krótkie będą albo jeździć w górę nogi lub zgrubienia na dole, gdy jesteś w siodle. Bryczesy jeździeckie, które są zbyt długie skończy się zbyt workowaty i dostanie się do strzemienia, gdy nie zwracasz uwagi. Podczas zakupów dla bryczesów jeździeckich, należy zwrócić uwagę na insekt każdej pary. Jeśli jesteś pomiędzy dwoma rozmiarami, idź z rozmiarem, który da Ci optymalną długość.

Weź pod uwagę cenę

Bryczesy jeździeckie mogą wahać się od niedrogich do bardzo drogich. Weź pod uwagę cenę podczas zakupów dla bryczesów jeździeckich. Bryczesy, które są droższe są prawdopodobnie wykonane z lepszej jakości materiałów. Mogą one również oferować dodatkowe funkcje, takie jak dodatkowa ochrona przed promieniowaniem UV lub specjalna technologia odprowadzania wilgoci, które mogą być korzystne dla wszystkich jeźdźców. Mogą one być pomocne dla zwykłych jeźdźców, którzy po prostu szukają bryczesów do noszenia do stodoły lub na weekendowe przejażdżki szlakiem. Bryczesy jeździeckie, które są tańsze, mogą nie mieć tak wielu dodatkowych funkcji, ale mogą być lepszą opcją dla zwykłych jeźdźców na budżet.

Bryczesy jeździeckie są niezbędną odzieżą jeździecką dla wszystkich typów jeźdźców, zarówno dorywczych jak i konkurencyjnych. Chociaż mogą wydawać się głupim kawałkiem odzieży, są one rzeczywiście najważniejszym elementem odzieży jeździeckiej. Breeches zapewniają ciepło, ochronę i funkcję. Chronią nogi, biodra i dolnej części tułowia z siodła, reins, a nogi od siebie. Pozwalają one siedzieć prawidłowo w siodle i pozwalają mięśniom działać bardziej efektywnie.

Podczas zakupów dla bryczesów jeździeckich, zachować te sześć wskazówek, aby upewnić się, że znajdziesz najlepsze bryczesy jazdy dla swoich unikalnych potrzeb. Niezależnie od tego, czy jesteś zwykłym jeźdźcem lub konkurencyjnym jeźdźcem, odpowiednia para bryczesów do jazdy konnej może zrobić różnicę, jeśli chodzi o utrzymanie komfortu i koncentracji.