Jak nosić spodnie z butami do jazdy konnej: Przewodnik po stylu dla mężczyznJeśli chodzi o ubieranie się na chłodniejsze dni, większość mężczyzn skupia swoją uwagę na znalezieniu odpowiedniego płaszcza, kurtki i innych tego typu elementów. W końcu są to te obszary stroju, w których prawdopodobnie najmocniej odczujesz chłód. Ale choć te elementy są rzeczywiście ważne, nie są to jedyne rzeczy, o których powinieneś myśleć, planując swój wygląd na nadchodzące miesiące. Męskie buty do jazdy konnej to świetny wybór zawsze wtedy, gdy potrzebujesz obuwia, które jest zarówno wytrzymałe, jak i praktyczne. Są one również szczególnie przydatne, jeśli mieszkasz gdzieś z różnych rodzajów terenu lub warunków pogodowych. W związku z tym, poświęć chwilę na przeczytanie naszego przewodnika po tym, jak nosić spodnie z butami do jazdy konnej - pamiętając o wszystkich wskazówkach i poradach, które tutaj znajdziesz!

Poznaj swoje opcje

W zależności od rodzaju butów do jazdy konnej, które nosisz, będziesz miał różne opcje, jeśli chodzi o rodzaj spodni, z którymi możesz je sparować. Na przykład, jeśli idziesz z bardziej formalnym wyglądem, najprawdopodobniej będziesz chciał iść z ciemniejszymi spodniami, takimi jak klasyczny khaki lub szary. Z drugiej strony, jeśli chcesz iść z bardziej swobodnym wyglądem, możesz spróbować sparować buty do jazdy z parą chinosów lub corduroys.

Istnieje kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze spodni do butów do jazdy konnej. Po pierwsze, chcesz się upewnić, że spodnie są przyzwoitej długości. Idealnie, chcesz je trafić około cala powyżej kostki, aby uniknąć niewygodnych pęczków lub składanie nad butami. Kolejnym czynnikiem, o którym należy pamiętać, jest rodzaj tkaniny, z której wykonane są spodnie. Podczas gdy wełna lub spodnie sztruksowe będą działać dobrze, będziesz chciał uniknąć noszenia pary chinosów wykonanych z tkaniny syntetycznej, ponieważ może to spowodować dużo tarcia podczas chodzenia lub poruszania się.

Wybierz odpowiednie spodnie dla swoich butów do jazdy konnej

Jeśli chcesz nosić spodnie ze swoimi butami do jazdy konnej, jest kilka rzeczy, które będziesz chciał mieć na uwadze, jak je wybierasz. Po pierwsze, upewnij się, że są one wystarczająco długie, aby pokryć szczyty butów. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że odsłonisz szczyty swoich kostek i będziesz wyglądać mniej niż stylowo. Jeśli chodzi o kolor, możesz wybrać coś ciemniejszego, aby spodnie nie wyróżniały się tak bardzo na tle butów. W zależności od stylu butów, możesz również unikać noszenia czegoś zbyt jasnego, aby nie wyglądać jak para butów śnieżnych.

Ciemne chinosy do butów jeździeckich

Kiedy nosisz parę chinosów z butami do jazdy konnej, najlepiej jest wybrać ciemny kolor, taki jak czarny lub marynarski. To dlatego, że ciemny kolor pomoże im wtopić się w kolor butów tak, że nie będą się wyróżniać.

Chociaż może się wydawać, że para czarnych chinosów będzie wyglądać zbyt formalnie do noszenia z parą butów do jazdy konnej, to w rzeczywistości jest w porządku, dopóki nie sparujesz tych dwóch z formalnym płaszczem lub kurtką. Zamiast tego, zachować resztę swojego stroju dorywczo i wybrać koszulę, która nie jest zbyt formalne, takie jak t-shirt lub button-down koszuli bez marynarki.

Sztruksowe lub flanelowe spodnie do butów jeździeckich

Nosząc parę sztruksowych lub flanelowych spodni z butami do jazdy konnej, masz nieco więcej swobody, jeśli chodzi o kolor. Unikaj jednak zbyt jasnych spodni, ponieważ mogą one zlewać się z kolorem butów. Zamiast tego spróbuj wybrać coś nieco ciemniejszego.

Spodnie z wełny merynosów do butów jeździeckich

Kiedy nosisz parę spodni z wełny merynosów z butami do jazdy konnej, masz całkiem sporo opcji, jeśli chodzi o kolor. Możesz wybrać coś jasnego, jak beżowy, khaki lub jasnoszary. Możesz też pójść z czymś ciemniejszym, jak navy lub czarny.

Rodzaj spodni, które wybierzesz, będzie zależał od Twoich preferencji i rodzaju butów jeździeckich, które nosisz. Jeśli masz na sobie cięższą parę butów do jazdy konnej, to najlepiej iść z czymś, co jest wykonane z grubszego materiału, jak wełna merynosów. Jeśli masz na sobie lżejszą parę butów, możesz wybrać coś, co jest wykonane z cieńszej tkaniny.

Bez względu na to, jaki rodzaj spodni wybierzesz do noszenia z butami do jazdy konnej, ważne jest, aby upewnić się, że reszta twojego stroju jest swobodna. Oznacza to, że należy unikać noszenia formalnych płaszczy, kurtek lub innych części garderoby, które są bardziej odpowiednie dla bardziej formalnego ustawienia.

Na przykład możesz nosić swobodną koszulę z butami do jazdy i spodniami, jak t-shirt lub koszulka polo z parą dżinsów lub swobodną parą spodni. Ważną rzeczą do zapamiętania jest upewnienie się, że reszta twojego stroju jest swobodna, aby nie skończyć wyglądając zbyt formalnie.